نقد و بررسی موزهپاورپوینت تحلیل موزهپلان موزه ایرانیپلان موزه خارجیتحلیل پلان موزهنمونه تطبیقی موزهنمونه موردی موزهنمونه موردی موزه ایرانینمونه موردی موزه خارجینمونه موردی موزه داخلی

پاورپوینت نمونه موردی موزه بزرگ خراسان

پاورپوینت نمونه موردی موزه بزرگ خراسان

کد محصول:M 20

موزه بزرگ خراسان با زیر بنایی نزدیک به ۱۸۰۰۰متر مربع در مجموعه فرهنگی تفریحی کوهسنگی واقع شده است. ساختمان این موزه در ۱۲طبقه ساخته شده است و دارای گنجینه یا مخزن اشیاء، تالارهای تخصصی اشیاء تاریخی و مردم شناسی، بخش امور اداری و قسمت ویژه علم کیهان شناسی، کتابخانه، آزمایشگاه و کارگاه های مرمت اشیاء تاریخی می باشد.در ادامه با سایت آرک دکو همراه باشید تا پاورپوینت نمونه موردی موزه بزرگ خراسان تقدیم حضور شما عزیزان گردد.

طرح کلی بنا از عمارت خورشید در کلات نادری الهام گرفته شده و این طرح در قامت یکی از بزرگترین موزه های خاورمیانه تحقق یافته است.

در حال حاضر اشیاء به نمایش درآمده در موزه بزرگ شامل ابزار سنگی، اشیاء سفالی، شیشـه ای، فلزی، قطعات گچبری، نسخ خطی و چرم است که نشان دهنده عظمت و شکوه خراسان در قرون گذشته می باشد. این اشیاء مربوط به دوران پیش از تاریخ، تاریخی و اسلامی بوده و قدیمی ترین آنها به دست افزارهای عصر پارینه سنگی (حدود هشتصد هزارسال قبل) و جدیدترین آن ها به دوران معاصر تعلق دارد.

مخزن نگهداری اشیاء منقول تاریخی و تزئینات معماری که مجهز به پیشرفته ترین امکانات امنیتی ضد حریق، ضد زلزله و آسیب های جنگی است.

آزمایشگاه حفاظت و مرمت اشـیاء تاریخی و تزئینات تاریخی (روانشاد دکتر باقر آیت ا… زاده شـیرازی): این مکان علاوه بر امکانات و تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی حفاظت و مرمت، دارای بخش پژوهش، مستندسازی و مطالعات اشیاء تاریخی و تزئینات معماری نیز می باشد.

سالن اجتماعات (روانشاد دکتر محمدامین میرفندرسکی): مجهز به سیسـتم های سمعی و بصری بوده و ظرفیت حدود ۱۴۰ نفـر را دارا می باشد.

کتابخانه تخصصی (روانشاد مهندس سراج الدین کازرونی): با گنجایش بیش از ۵۰۰۰ جلد کتاب، اسناد و عکس های تخصصی و مکانی مناسب جهت مطالعه پژوهشگران و علاقه مندان می باشد.

سالن نمایشگاهی و موزه ای: با مساحتی بالغ بر ۲۷۰۰ مترمربع جهت برپایی نمایشگاه های دوره ای و فصلی از آثار تاریخی و آثار هنری معاصر پیش بینی شده است.

سالن موزه ای: در ۳ طبقه (همکف، اول و دوم) و با مساحتی بالغ بر ۴۰۰۰ مترمربع است که در واقع هسته اصلی موزه بوده و اشیاء به نمایش درآمده در آن قسمت ها، اشیاء تاریخی مکشوفه از منطقه خراسان هستند.

آثار موزه

اشیاء پیش از تاریخ موزه بزرگ خراسان: شامل سفال، پیکرک، ابزار سنگی، می شود که هم اکنون در مخزن موزه نگهداری می شود.

آثار دوران تاریخی که در برگیرنده آثار سلسله های هخامنشی، سلوکی، اشکانی و ساسانی است. نام خراسان از دوره ساسانی بر این خطه از ایران نهاده شد که شامل مناطقی از ازبکستان و تاجیکستان و بخش‌هایی از قرقیزستان و قزاقستان را هم می‌توان در قلمرو خراسان بزرگ تاریخی به شمار آورد.

آثار دوره اسلامی که از صدر اسلام تا اوان سلطنت قاجار را در بر می گیرد.

موزه بزرگ خراسان از بهمن ماه ۱۳۹۵ نمایشگاهی با عنوان ” نمایشگاه هنر و تمدن ایران در دوران اسلامی ” که شامل اشیائی بسیار نفیس از موزه های بزرگ ایران می باشد در بخش های مختلف از جمله: گالری سفال، گالری فلزات، گالری منسوجات و گالری خط و نقاشی و کتابت برگزار نموده است. در این موزه اشیاء ارزشمندی از قرون اولیه اسلامی تا قرن چهارده هـ .ق به نمایش گذاشته شده است.

پاورپوینت نمونه موردی موزه بزرگ خراسان

———————————————————————————————————————————————-

مشخصات محصول:

  • نام محصول: پاورپوینت نمونه موردی موزه بزرگ خراسان،به همراه پلان ها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات:50
  • حجم فایل:8 مگابایت  
قیمت قبلی: 120000 تومان

———————————————————————————————————————————————-

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

پاورپوینت نمونه موردی موزه بزرگ خراسان،پاورپوینت نمونه موردی موزه بزرگ خراسان،پاورپوینت نمونه موردی موزه بزرگ خراسان،پاورپوینت نمونه موردی موزه بزرگ خراسان

تحلیل پلان موزه,پلان موزه ایرانی,پلان موزه خارجی,نمونه موردی موزه,پاورپوینت نمونه موردی موزه,نمونه تطبیقی موزه,نقد و بررسی موزه,دانلود نمونه موردی موزه,

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *